Porady

Czysta elewacja budynku doskonałą wizytówką

blank

Zbliżając się do konkretnego budynku nasz wzrok przykuwa przede wszystkim jego wygląd zewnętrzny, czyli kształt, otaczająca przestrzeń, ale przede wszystkim elewacja. Tak samo, jak wiele różnych powierzchni, elewacja budynku z czasem brudzi się i wymaga czyszczenia lub całkowitego odnowienia. Trzeba pamiętać, że jest to wyjątkowo istotny element domu, budynku firmowego itp. Przyjmując gości czy klientów powinniśmy zadbać o nasz wizerunek również w tej kwestii. W końcu każdy budynek, niezależnie od tego, z jakich materiałów został wykonany, wymaga starannej troski.

Jak często myć elewację?

Tak naprawdę to, jak często będzie potrzebne mycie elewacji, jest bardzo indywidualną kwestią zależną od paru czynników. W dużej mierze zależy to od otoczenia, w jakim znajduje się budynek. Jeśli w niewielkiej odległości jest las, który charakteryzuje się zwiększoną wilgotnością, lub ruchliwa droga z dużą ilością aut produkujących zanieczyszczenia, konieczność mycia elewacji może stać się dość częsta.

Kolejnym czynnikiem z pewnością okaże się struktura materiału użytego do wykończenia ścian zewnętrznych domu. Również od tego zależy w jakim stopniu brud będzie się osadzać i wnikać w pory materiału – im gładszy, tym mniej podatny na zanieczyszczenia.

Brudni wrodzy czystej elewacji

Naszym największym wrogiem podczas walki z brudną elewacją są nieprzychylne warunki atmosferyczne. To właśnie przez ich wpływ powstają uporczywe grzyby i glony, które w efekcie wpływają na niekorzystną prezentację naszej elewacji. Jednak nie tylko one działają przeciwko nam. Poza wymienionymi wcześniej czynnikami, również następujące kwestie mają wpływ na częstotliwość występowania widocznych zabrudzeń na elewacji konkretnego budyku:

Wilgoć – gdy mamy do czynienia ze zbyt wysoką wilgotnością otoczenia, która często pojawia się przy jeziorze czy lesie, musimy być świadomi jej konsekwencji. Przyciąga ona bowiem nie tylko miłośników przyrody, ale również niechcianych gości takich, jak wspomniane grzyby czy glony obrastające naszą elewację.

Rodzaj tynku – poza wspomnianą strukturą tynku, nie bez znaczenia pozostaje jego rodzaj. Warto bowiem zwrócić uwagę na jego stopień nasiąkania. Jest to ściśle związane z poziomem wilgoci w otoczeniu. Otóż jeżeli dany tynk bardzo łatwo chłonie wilgoć, możemy spodziewać się większych zabrudzeń, które nie znikną za sprawą zaledwie deszczu.

Bez półśrodków

Aby skutecznie pozbyć się zabrudzeń z naszej elewacji, konieczne będzie określenie rodzaju zabrudzeń. Innego sposobu wymaga zwykły kurz, innego usuwanie zielonego nalotu powstałego przez glony, a jeszcze innego białe plamy na klinkierze. O ile nie jesteśmy w tym temacie biegli, warto oddać te zadanie profesjonalistom. Bowiem kluczową sprawą będzie tutaj dobór odpowiednich środków, które bezpośrednio uderzą w konkretny problem, z jakim zmaga się nasza elewacja. Użycie niewłaściwych środków czyszczących może spowodować, że brud zamiast zostać usunięty, jeszcze bardziej wsiąknie w strukturę elewacji.

Profesjonalne mycie i czyszczenie elewacji w Olsztynie

Jeśli szukasz fachowców, którzy w najbardziej odpowiedni sposób zajmą się czyszczeniem elewacji w Olsztynie, dobrze trafiłeś/trafiłaś! Firma Akmar posiada bowiem bogate doświadczenie poparte długą listą wykonanych usług czyszczenia elewacji budynków przeróżnego użytku (biura, sklepy, budynki mieszkalne itp.). Zapewniamy profesjonalną pomoc w drodze do utrzymania perfekcyjnej czystości. Do wykonania usług wykorzystujemy najbardziej zaawansowane systemy czyszczenia. Oferujemy mycie elewacji zarówno metodą alpinistyczną, jak i z podnośnika.