Porady

Czystość w instytucjach i urzędach – czy warto zlecać prace na zewnątrz?

blank

Utrzymanie czystości w instytucjach i urzędach jest niełatwym zadaniem. W takich miejscach zatrudniona jest bardzo duża liczba pracowników i codziennie przewija się niezliczona ilość interesantów. W takich miejscach niezbędny jest profesjonalizm w kwestii utrzymania higienicznych warunków, a co za tym idzie – zatrudnienie specjalistycznej firmie sprzątającej! Jak wygląda praca osób porządkowych w urzędach? Czy warto zlecać takie prace na zewnątrz? Odpowiedzi – jak zawsze – znajdziecie w naszym wpisie blogowym!

Sprzątanie budynków gmin i innych instytucji

Sprzątanie budynków instytucjonalnych wymaga podobnych prac, jak wszystkie inne miejsca – mycie podłóg, sprzątanie biur, sprzątanie sanitariów oraz mycie okien oraz innych powierzchni. Porządki można jednak podzielić na dwa rodzaje – pod względem swoistej zmianowości. Mamy tutaj namyśli sprzątanie w trakcie pracy urzędników, jak i po opuszczeniu przez nich stanowisk pracy. A więc jak wyglądają prace porządkowe w urzędach?

Sprzątanie w trakcie pracy urzędników i po pracy

W trakcie pracy urzędników firmy sprzątające zazwyczaj zajmują się zadaniami ogólnoporządkowymi. Do takich czynności zaliczyć można dezynfekcję powierzchni na bieżąco, dbałość o czystość w toaletach, w we wspólnej kuchni, na korytarzach oraz innych częściach budynku, regularnym wynoszeniu śmieci oraz dbaniu o papier toaletowy, ręczniczki papierowe i mydło w łazienkach. W ten sposób zarówno osoby zatrudnione w urzędzie mogą pracować w komfortowych warunkach, jak i osoby przychodzące ze swoimi sprawami mogą cieszyć się pełną czystością powierzchni oraz czekaniem na swoją kolej w higienicznych warunkach.

Sprzątanie po pracy urzędników jest bardziej szczegółowe i odbywa się także w pokojach urzędników. Obejmuje wspomniane porządki ogólne, jak i inne, polegające między innymi na wyczyszczeniu takich powierzchni jak biurka, blaty, lustra i sprzęty AGD. W zakres takich prac również wchodzi dezynfekcja – wszak w obecnych czasach jest ona niezbędna! Warto tutaj dodać, że można zlecić firmie sprzątającej także prace bardziej dogłębne, jak mycie okien czy czyszczenie tapicerki. A wszystko to z użyciem profesjonalnych sprzętów i środków czyszczących – przez doświadczonych pracowników!

Szukasz sprawdzonej firmy, która zajmie się profesjonalnym sprzątaniem biur różnych instytucji i urzędów na terenie Olsztyna, Ełku i Białegostoku? Koniecznie skontaktuj się z AKMAR – z precyzją podchodzimy do każdego powierzonego nam zadania! Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych usług oraz kontaktu! Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z jakości naszych usług.