Porady

Czysty magazyn to gwarancja bezpieczeństwa pracowników

blank

Czy czysty magazyn a bezpieczeństwo pracowników ma ze sobą jakiś związek? Jak najbardziej, i mówią o tym już same przepisy BHP. Hala magazynowa czy produkcyjna to z pewnością jedno z miejsc, gdzie nieustannie panuje natężony ruch, a więc nie trudno o spory bałagan, który należy regularnie i dokładnie sprzątać. Jeśli jako osoba odpowiedzialna za działanie magazynu dopuścimy do zaniedbania tego obowiązku, nie tylko narazimy firmę na dezorganizację i szereg jej konsekwencji, ale też jej pracowników na ryzyko niebezpieczeństwa. W tym celu warto zdecydować się na skuteczne i sprawdzone rozwiązanie, jakim jest profesjonalne mycie powierzchni hal magazynowych przez doświadczoną ekipę sprzątającą.

Czysto znaczy bezpiecznie

Hale produkcyjne i magazynowe w Olsztynie (i nie tylko) zawsze w swoich progach kryją niezliczoną ilość różnych przedmiotów i elementów, które często są nie lada wyzwaniem podczas czyszczenia. Niemniej jednak nie należy bagatelizować ich stanu czystości. Chodzi tutaj między innymi o lampy, rury, włączniki różnego typu, wtyczki, czy chociażby gaśnice, które choć rzadko używane, to w momencie zagrożenia są absolutnie niezbędne, aby uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Tego typu elementy odchodzą w niepamięć ze względu na to, że zazwyczaj są umieszczone w trudno dostępnych miejscach na wysokościach. Z pewnością zatem zbierają sporą ilość kurzu, brudu czy bakterii.

Ponadto czystość na hali to ograniczenie możliwości występowania wypadków podczas pracy, o czym mówi BHP. Kiedy pozbywamy się wszelkich odpadów i zanieczyszczeń, zmniejszamy ryzyko nieprzyjemnych sytuacji niekiedy ciągnących za sobą poważne konsekwencje, których z pewnością każdy chciałby uniknąć, a stawiając na profesjonalną ekipę sprzątającą mamy jeszcze większą pewność, że wszystko będzie perfekcyjnie czyste.

Postaw na profesjonalne sprzątanie

Wielu przedsiębiorców błędnie zleca sprzątanie obiektu magazynowego bezpośrednio pracownikom firmy, których zakres obowiązków tej kwestii nie dotyczy. Często są to osoby nie dysponujące odpowiednim doświadczeniem i wiedzą, ale z pewnością stanowią dla właściciela firmy oszczędność. Warto jednak wziąć pod uwagę, żę hale produkcyjne ze względu na swoją dużą powierzchnię i specyfikę pracy, powinny być sprzątane przez specjalistów w tej dziedzinie. Zatem najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie tego zadania w regularnym trybie doświadczonej ekipie sprzątającej.

Wyspecjalizowani pracownicy Akmar mogą poszczycić się szeroką wiedzą w zakresie utrzymania porządku w różnego typu miejscach, w tym magazynach właśnie. Doskonale znają się również na najlepszych środkach czystości i tak istotnej obecnie dezynfekcji obiektów. Co więcej, są przeszkoleni z na temat pracy w obecności maszyn znajdujących się na hali tak, aby uniknąć ich ewentualnego uszkodzenia. Ogromnym atutem jest również posługiwanie się profesjonalnym sprzętem czyszczącym, który dla zwykłego laika może być nieoczywisty w obsłudze, a nieść ze sobą wiele korzyści.

Doświadczona ekipa sprzątająca i jej zalety

Mimo, że magazyn dla wielu osób może się wydawać dość łatwym miejscem do sprzątania, stanowi jednak jeden z najtrudniejszych obiektów do czyszczenia. Właśnie dlatego profesjonalne wyposażenie firmy sprzątającej jest na wagę złota. Dysponując dość liczną grupą przeszkolonych pracowników jest w stanie w sprawny i zarazem precyzyjny sposób podjąć się zadania sprzątania hali magazynowej czy produkcyjnej. Warto również pamiętać, że magazyn to nie nie tylko hala, ale też pomieszczenia biurowe, socjalne czy toalety, które tak samo potrzebują regularnego czyszczenia. Akmar posiada w swojej ofercie również i takie usługi, które mogą być łączone.

W ramach prac porządkowych prowadzimy działania w następujących obiektach:

  • fabryki i zakłady produkcyjne
  • hale i magazyny
  • warsztaty
  • budynki produkcyjne

ale też…

  • sprzątanie obiektów handlowych
  • sprzątanie sklepów
  • sprzątanie powierzchni handlowych

i wiele więcej.