Porady

Ile czasu potrzeba na sprzątnięcie…

blank

Mawia się, że czas to pieniądz i to powiedzenie doskonale odnajduje się w branży porządkowej. Warto wiedzieć, ile czasu zajmują dane czynności, aby wynająć do tego celu odpowiednią ilość pracowników – szczególnie, gdy zależy nam na wykonaniu konkretnych zadań w konkretnym czasie. Jak jednak taki czas wyliczyć? Jak określić zapotrzebowanie na pracowników sprzątających? O tych sprawach rozprawiamy w poniższym wpisie!

Podstawowe czynności w trakcie sprzątania

Co można uznać za podstawowe sprzątanie, jakie prace do niego się zaliczają? Zapewne wiele osób właśnie nad tym się zastanawia – co kryje się w ofercie doprowadzania do porządku danej przestrzeni? A my odpowiadamy, że to… co uznajemy za sprzątanie podstawowe. A tak naprawdę, wymieniając w dużym skrócie, do takich czynności możemy zaliczyć: czyszczenie blatu, wycieranie kurzy, odkurzanie podłogi, wycieranie klamek, mycie naczyń, wynoszenie śmierci – krótko mówiąc, wszystko, co można zaliczyć do porządków bardziej codziennych. Jeśli zależy nam na innych pracach lub mamy wątpliwości w kwestii tego, czy nasze oczekiwania wpisują się w sprzątanie podstawowe, warto zapytać o to wybraną firmę sprzątającą. Pracownicy firmy AKMAR z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania!

Ile czasu zajmuje sprzątanie?

Określenie zakresu sprzątania pozwala na oszacowanie czasu sprzątania, a następnie na określenie zapotrzebowania na pracowników sprzątających. Warto tutaj także określić rozmiar przestrzeni do sprzątnięcia – wszak pokój pokojowi nie jest równy. Zazwyczaj najwięcej czasu zajmuje sprzątnięcie kuchni i toalety, gdyż te miejsca są szczególnie intensywnie eksploatowane i powinny być w pełni higieniczne.

Można przyjąć, że umycie sanitariów po codziennym użytkowaniu to co najmniej 10 minut, do czego należy doliczyć przemycie lustra, wymianę ręczniczków papierowych i mydła, wyniesienie śmieci i umycie podłóg. Uznajmy więc, że perfekcyjne wyczyszczenie łazienki zajmuje około 20 minut. Sprzątnięcie kuchni uzależnione jest w dużej mierze od ilości brudnych naczyń, bo od tego należy rozpocząć sprzątanie – następnie przechodzi się do mycia zlewu, dezynfekowania blatów oraz podłogi. Można przyjąć, że codzienne porządki w kuchni również zajmą co najmniej 20 minut. To jednak nie wszystkie zadania, bo pozostają podłogi do pozmywania w całym obiekcie oraz pościeranie kurzy – czas tych zadań zależy od wielkości przestrzeni biurowej oraz całego obiektu.

Ilu pracowników potrzeba do posprzątania obiektu?

Aby określić ilość niezbędnych pracowników należy właśnie uwzględnić to, ile powierzchni jest do sprzątnięcia – z jednym, niedużym piętrem bez trudu poradzi sobie jeden pracownik, ale w przypadku wielu pięter, mnóstwa łazienek i paru kuchni – tu już niezbędna będzie pomoc kilku osób sprzątających. W tym przypadku także warto skonsultować się z firmą sprzątającą, gdyż to ona po określeniu zakresu pracy oraz wielkości przestrzeni dokładnie oszacuje czas oraz ilość sprzątaczy niezbędnych do wykonania powierzonych im obowiązków.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy sprzątającej AKMAR – do każdego zadania podchodzimy w pełni profesjonalnie!