Porady

Jak utrzymać czystość w hotelu? Sprzątanie krok po kroku

blank

Hotel to jedno z miejsc, w którym klienci szczególnie cenią porządek. Poziom higieny w pokojach oraz częściach wspólnych ma również ogromny wpływ na jego wizerunek, dlatego dbałość o te elementy to rzecz obowiązkowa! Na sukces w tym zakresie wpływ może mieć lista procedur pomocnych w porządkowaniu – swoiste etapy wykonywania sprzątania. Dobrym rozwiązaniem jest także zlecenia regularnego czyszczenia profesjonalnej firmie sprzątającej. Co należy wiedzieć o sprzątaniu w hotelu? Na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule!

Sprzątanie hotelu – Olsztyn, Ełk, Białystok

Sprzątanie w hotelu musi zostać wykonane przede wszystkim starannie, aby zapewnić pełny komfort gościom. W obecnych czasach zachowanie higieny jest szczególnie ważne – wszak co rusz słyszy się o kolejnych wirusach i chorobach. Można nawet rzec, że utrzymanie czystości w hotelu ma na celu nie tylko wpływ na pogodę ducha i pozytywne wrażenia klientów, ale i zapewnienie im bezpieczeństwa. Jak więc powinno wyglądać profesjonalne sprzątanie tego miejsca?

Krok 1: Przygotowanie akcesoriów i środków do czyszczenia.
To zdaje się być oczywistą oczywistością, ale poza preparatami do sprzątania, należy mieć przygotowaną także odpowiednią ilość ręczników i pościeli!

Krok 2: Sprzątanie pokoju hotelowego.
Porządkowanie pokoju należy rozpocząć od pozbierania wszystkich śmieci do worków, posprzątania brudnych naczyń oraz zmiany pościeli na świeżą. Następnym krokiem jest wytarcie kurzy i zabrudzeń z mebli oraz innych powierzchni (również podłogi), a także odkurzenie mebli tapicerowanych. Warto także pamiętać o porządnym wywietrzeniu pokoju, aby charakteryzował się on nie tylko czystością, ale i świeżością!

Krok 3: Sprzątanie łazienki hotelowej.
Rzeczą priorytetową w tym kroku jest staranne wyczyszczenie muszli, umywalki oraz kabiny prysznicowej (lub wanny). Dokładnie należy umyć i wypłukać WC oraz pozostałą armaturę łazienką. Nie można zapomnieć także o przetarciu lustra, wymiany ręczników na czyste, uzupełnieniu kosmetyków hotelowych oraz umyciu kafelków podłogowych.

Krok 4: Ostatnie poprawki.
W ostatnich etapach sprzątania należy po prostu sprawdzić, czy wszystko zostało dokładnie posprzątane, aby mieć pewność, że nadchodzący goście, będą w pełni zadowoleni z przygotowanego dla nich pokoju!

Firma sprzątająca w hotelu – Olsztyn, Ełk, Białystok

Wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej to gwarancja utrzymania odpowiedniego poziomu higieny oraz zachowanie wysokiego standardu czystości. AKMAR działa na terenie Olsztyna, Ełku, Białegostoku oraz okolicznych miejscowości i z przyjemnością podejmie się takiego zadania! Nasi pracownicy są znakomicie przeszkoleni i posiadają niezbędną wiedzę odnośnie starannego sprzątania. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych usług, a w przypadku zainteresowania – do kontaktu!