Porady

Jak wybrać firmę sprzątającą?

blank

Utrzymanie czystości wewnątrz naszej firmy jest niezwykle ważne dla jej wizerunku. Konieczne jest tutaj wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej, która pomoże nam w zadbaniu o czystość i higienę wszelkich pomieszczeń. Jak jednak wybrać firmę sprzątającą? Jakie kryteria obrać przy poszukiwaniu takiego usługodawcy? W poniższym artykule opowiemy o najważniejszych aspektach, które należy wziąć pod uwagę!

Poszukiwana firma sprzątająca! Od czego zacząć?

Rynek usług sprzątania i porządkowych w Polsce jest przebogaty, dlatego szukając firmy zewnętrznej do utrzymania czystości w naszym obiekcie, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów. Pierwszym krokiem do wynajęcia takiego usługodawcy powinno być określenie przez nas zakresu i częstotliwości prac porządkowych – zakresu obowiązków oraz harmonogramu prac. Dopiero w kolejnym kroku możemy rozglądać się za potencjalnym wykonawcą usług sprzątania.

Firmy sprzątające – najważniejsze kryteria

Jakie wręcz kryteria powinniśmy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o współpracy z daną firmą sprzątającą? Przede wszystkim doświadczenie i pozycja w branży, potwierdzona referencjami oraz opiniami klientów. Im większe doświadczenie takiego wykonawcy, tym lepiej świadczy o jego umiejętności realizacji usług oraz wiarygodności. Nie można zapomnieć tutaj także o sprawdzeniu, czy nasz przyszły wykonawca posiada wykwalifikowany zespół pracowników oraz odpowiednie zaplecze techniczne – m.in. sprzęt i środki do realizacji usług, których potrzebujemy i oczekujemy – tutaj warto też przyjrzeć się oferowanemu zakresu świadczonych usług utrzymywania czystości. Należy też zwrócić uwagę na certyfikaty, standardy i ubezpieczenie firmy sprzątającej, które są gwarancją jakości usług oraz bezpieczeństwa.

Jak więc wybrać idealną firmę sprzątającą dla firmy?

Podsumujmy krótko powyższy post. Aby znaleźć idealną firmę sprzątającą należy najpierw określić zakres obowiązków potencjalnego usługodawcy, jak i konkretnych wymagań, jakie powinien spełniać. W kilku punktach określmy teraz najważniejsze kryteria, które należy wziąć pod uwagę:
– doświadczenie na rynku;
– potencjał i wiarygodność firmy sprzątającej (udokumentowane współprace, referencje);
– dopasowanie usług sprzątania do specyfiki naszej firmy;
– kadra wykwalifikowanych pracowników oraz odpowiednie zaplecze techniczne;
– posiadane certyfikaty, standardy i ubezpieczenia.

Jeśli wybrana przez nas firma spełnia powyższe kryteria oraz rozumie nasze potrzeby i oczekiwania – możemy liczyć na satysfakcjonujące współpracę oraz obiekt utrzymany na wysokim poziomie czystości!

Taką firmą z całą pewnością jest AKMAR – z ogromną liczbą zadowolonych klientów, wieloletnim doświadczeniem w branży oraz… całą resztą! Spełniamy wszystkie powyższe kryteria, jeśli więc poszukujesz specjalistów od porządku – skontaktuj się z nami!