Porady

Kontraktowe usługi sprzątania – czy warto podpisać umowę?

blank

Wiele przedsiębiorców i instytucji zastanawia się nad podpisaniem kontraktu z firmą sprzątającą. Czy warto zdecydować się na taką umowę? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak! Niezależnie czy usługa kontraktowa dotyczy sprzątania biur, hal produkcyjnych czy magazynowych, hoteli, placówek handlowo-usługowych czy utrzymywania w porządku terenów zieleni – taką umowę warto zawrzeć z wielu powodów, które zdradzamy w poniższym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Zalety kontraktowych usług sprzątania

Zarówno w branży sprzątającej, jak i w każdej innej, podpisana umowa daje większe możliwości. Taki kontrakt opłaca się nie tylko pod względem gwarancji i pewności wykonania danej usługi, ale i często okazuje się bardzo ekonomicznym rozwiązaniem – poprzez przykładowo niższe kwoty pojedynczych usług czy też oszczędność na personelu (i przy okazji mniej problemów z zarządzaniem zasobami ludzkimi). Taka umowa daje także pełne bezpieczeństwo w kwestii terminowość wykonywania danych działań oraz ich jakości, tudzież innych ustaleń – a utrzymanie czystości w biznesie jest niezwykle ważne!

Króciutko podsumowując, warto podpisać kontrakt na usługi sprzątania, ponieważ:
– daje on całkowitą pewność wykonania konkretnych usług;
– umowa to pełne bezpieczeństwo w wielu kwestiach (m.in. terminowego wykonania danych usług);
– niweluje problemy związane z zarządzaniem personelem (firma sprzątająca wykona sama wyznaczone jej zadania);
– to gwarancja nieskazitelnego wizerunku firmy – w kwestii czystości, a tym samym dbania o komfort pracowników oraz klientów.

Usługi kontraktowe – czego mogą dotyczyć?

Usługi kontraktowe w firmie AKMAR można podzielić na pięć kategorii, pod względem miejsca i rodzaju sprzątania:
biura (pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne, pomieszczenia socjalne i sanitarne, ciągi komunikacyjne);
hale produkcyjne i magazynowe (fabryki i zakłady produkcyjne, hale i magazyny, warsztaty, budynki produkcyjne);
hotele (codzienne dbanie o czystość pokoi hotelowych, utrzymanie w czystości terenów przynależnych do hotelu, okresowe prace konserwacyjne, utrzymanie odpowiednich stanów magazynowych środków higienicznych);
placówki handlowo-usługowe (utrzymanie czystości na powierzchniach wspólnych – serwis dzienny (dbanie o czystość stref food court, toalet, garaży i stref dostaw), całoroczne utrzymanie czystości terenów zewnętrznych/odśnieżanie, mycie schodów ruchomych, usługi alpinistyczne, renowacja posadzek);
tereny zielone (koszenie trawy, przycinanie roślin, nowe nasadzenia, porządkowanie liści, utrzymanie porządku parkingu i ciągów pieszych).

Kontraktowe usługi sprzątania – opcja dla każdego

Kontraktowe usługi sprzątania sprawdzą się dla wielu firm, przedsiębiorstw, a nawet miasta. Jak można bez trudu zauważyć, dotyczą one nie tylko stricte biurowców oraz przestrzeni zamkniętych, ale także porządkowania terenów zielonych – np. osiedli czy też parków. Podpisanie umowy na usługę sprzątania pozwoli na określenie konkretnych zadań, które firma sprzątająca powinna wykonać oraz terminu ich zakończenia. Podsumowując, to sposób na współpracę bez żadnych niedomówień i niejasności!

Firma AKMAR to profesjonaliści, którzy bez trudu zrealizują każdą usługę sprzątania. Posiadamy profesjonalny sprzęt, korzystamy z nowoczesnych technologii, a nasz personel posiada odpowiednie umiejętności i niezbędne uprawnienia. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych usług kontraktowych, a w przypadku zainteresowania – zachęcamy do kontaktu!