Porady

Odpowiedzialność firmy sprzątającej

blank

O tym, że warto zachować czystość i porządek w obiekcie, w którym prowadzimy biznes, chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać (wspominamy o tym regularnie w naszych wpisach blogowych i nie tylko). W takich miejscach wyjątkowo istotną kwestią jest estetyka, komfort, higiena, ale przede wszystkim bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynku i w okół niego. Jednocześnie obowiązki związane z regularnym utrzymaniem czystości, zwłaszcza w miejscach o sporej powierzchni, wymagają dużego nakładu czasu i pracy. Dlatego właśnie często są one przekazywane zewnętrznym podmiotom. I słusznie! Profesjonalna firma sprzątająca z pewnością fachowo zajmie się Twoim biurem, halą magazynową, hotelem czy jeszcze innym biznesem tak, abyś Ty mógł/mogła cieszyć się czystością na własnych warunkach. A propos warunków…

Rozwiązania na różne wymagania

Każdy klient jest inny. Zgłaszają się do nas przedsiębiorcy z przeróżnych branż, gdzie każda z nich rządzi się swoimi prawami, a więc też ma całą listę specyficznych wymagań. Zatem indywidualne podejście jest tutaj kluczem, bez którego nie moglibyśmy stworzyć owocnej współpracy. Niemniej jednak Akmar, pośród wielu swoich zalet, posiada również elastyczność w dążeniu do pełnej satysfakcji każdego klienta, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaspokoić jego potrzeby.

Bezpieczeństwo na wielu poziomach

Posługiwanie się środkami i maszynami czyszczącymi wysokiej jakości jest dla nas standardem oczywistym, podobnie jak szeroki (i wciąż poszerzający się) zakres wykonywanych usług, czy nieustanne podnoszenie wiedzy pracowników poprzez liczne szkolenia. Nie można jednak zapomnieć o zachowaniu bezpieczeństwa pracy, której skrupulatnie pilnujemy wykonując szereg czynności sprawdzających. Bowiem jako godna zaufania firma sprzątająca, poważnie podchodząca do swoich obowiązków gwarantujemy całkowite bezpieczeństwo w imieniu każdego klienta.

W ramach rzetelnego wykonywania swoich obowiązków gwarantujemy:

  • wykonywanie badań pracowników alkomatem – nasza firmowa polityka wyraźnie mówi, przestrzega i egzekwuje zasadę “zero tolerancji dla nietrzeźwych pracowników podczas wykonywania swoich obowiązków”. Aby mieć pewność, że nikt z osób reprezentujących naszą firmę sprzątającą nie łamie wspomnianej zasady, wykonujemy regularne, ale losowe badania pracowników alkomatem.
  • odpowiedzialność finansową za umyślne uszkodzenia mienia klienta – oczywiście, wypadki i nieprzewidziane sytuacje się po prostu zdarzają, lecz można być na nie odpowiednio przygotowanym. Jako profesjonalna firma posiadamy ubezpieczenie OC, które daje zarówno klientom, jak i pracownikom poczucie pewności. Nasza rzetelność przejawia się zatem między innymi pod postacią odpowiedniego ubezpieczenia tak, abyśmy mogli pokryć ewentualne koszty szkód wyrządzonych przez nasz personel.
  • dokładną ewidencję czasu pracy oraz wykonanych czynności – jeśli ciężko Ci zaufać, że powierzone firmie sprzątającej zadania będą całkowicie spełnione lub określony czas wykonywanych prac nie będzie potajemnie skrócony, z Akmar możesz być spokojny/spokojna. Otóż przy każdym zleceniu uzupełniamy szczegółową ewidencję pracy, do której nasz klient może mieć bezpośredni wgląd. Ponadto, szczycimy się wyjątkową dyskrecją, więc wszystkie informacje są udostępniane wyłącznie osobom uprawnionym.
  • sprawdzonych pracowników – nasze fachowe podejście przejawia się również pod postacią uczciwych pracowników. Skąd mamy tego pewność? Osoby sprzątające często mają dostęp do pomieszczeń, w których znajdują się cenne przedmioty. Niedopuszczalną sytuacją jest, aby personel sprzątający niszczył lub podkradał mienie klienta. Dlatego właśnie nasza kadra rekrutacyjna szczegółowo sprawdza każdą zatrudnioną osobę pod wieloma względami i deleguje do danych zadań wyłącznie zaufanych pracowników.