Porady

Odśnieżanie dachów i usuwanie sopli

blank

Czy wiesz, że jeden metr sześcienny śniegu leżącego na dachu budynku potrafi ważyć aż 200 kg? Kiedy weźmiemy pod uwagę ten już roztapiający się, często nazywany “mokrym śniegiem”, liczba wzrasta nawet do 700 – 800 kg na metr sześcienny! Jest to niewątpliwie ogromne obciążenie dla konstrukcji dachu, niezależnie od tego, z jakiego porządnego materiału dostał zbudowany. Jednak co najważniejsze, to niebezpieczne sytuacje, jakie potrafi taki ciężki śnieg spowodować. Jak ich uniknąć? O tym właśnie w naszym wpisie blogowym.

Ciężki śnieg - bagatelizowane zagrożenie

Często kwestia usunięcia nagromadzonego śniegu na dachu budynku jest wciąż bagatelizowana. Aby uniknąć wielu nieprzyjemnych (i niebezpiecznych!) sytuacji typu zawalenie się dachu pod ciężarem śniegu, czy jego zsunięcie się na ścieżkę używaną przez przechodniów, należy zadbać o jego regularne i profesjonalne usunięcie. Pomimo, że zadanie może wydawać się łatwe, zdecydowanie takie nie jest. Praca na wysokościach wymaga szerokiej wiedzy, odpowiedniego przeszkolenia i doświadczenia, które posiadają pracownicy firmy sprzątającej Akmar.

Wiosna jest tuż za rogiem i delikatnie puka w drzwi. Temperatury stają się coraz wyższe, słońce gości na niebie coraz częściej, a chmury pokornie ustępują mu miejsca. To wszystko niewątpliwie cieszy większość z nas. Upragnione spacery, jazda rowerem, na rolkach, z psem, rodziną… wrócą na porządek dzienny. Jednak na tym etapie zima jeszcze daje o sobie przypomnieć różnymi pozostałościami, a między innymi mokrym, ciężkim śniegiem właśnie. Dbając o wspólne dobro i bezpieczeństwo, jednocześnie biorąc odpowiedzialność za posiadaną nieruchomość, usunięcie tego śniegu jest obowiązkiem. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w danym budynku, czy prowadzimy w nim działalność.

Usuwając sople dbasz o bezpieczeństwo

Choć topiący się śnieg jest niepodważalnie potencjalnym niebezpieczeństwem, nie jest jednak jedyną rzeczą zagrażającą nam – osobom przebywającym w budynku, czy przechodzącym obok. Kolejnym niebezpieczeństwem w okresie przejściowym z zimy na wiosnę są sople. Pomimo, że zapewne wiele z nas pamięta ten zwisający lód jako całkiem niezłe narzędzie do zabawy imitujące miecz, w nawet nieco większych rozmiarach lub na dużych wysokościach potrafi spowodować sporo kłopotów.

Jako przykład wyobraźmy sobie sytuację, w której stoimy przy budynku z wysoko osadzonym dachem czekając na koleżankę bądź kolegę. Nawet w najmniejszym stopniu nie podejrzewamy, że możemy być w jakimkolwiek niebezpieczeństwie. Na brzegu wspomnianego dachu trzyma się parotygodniowy sopel stworzony z wielokrotnej zmiany temperatury to z mrozu, kiedy to śnieg zbiera się na dachu, to z ocieplenia, kiedy topnieje i krople spadają jedna za drugą na chodnik, to znowu mrozu – wtedy właśnie tworzy się sopel zwisający nad chodnikiem, na którym akurat czekasz. W pewnym momencie z różnych powodów, sopel przełamuje się u swojej podstawy i zaczyna spadać. Być może z niskiego dachu nie stanowiłby zagrożenia (choć również i temu należy zapobiegać), ale z wysokiego zdecydowanie tak. Rozpędzony trafia w nas i powoduje niemałe szkody. Wszystko mogłoby się odbyć bez ofiar, gdyby zawczasu wykwalifikowana osoba pozbyła się zarówno śniegu, jak i sopli.

Odśnieżanie - postaw na profesjonalistów

Akmar to odpowiedni ludzie w odpowiednim miejscu i czasie. Nasze kwalifikacje, doświadczenie i fachowy sprzęt pozwalają nam na profesjonalne zajęcie się odśnieżaniem i wywozem śniegu zbierającym się zarówno wokół budynku, jak i na nim. Usuniemy zalegający śnieg na dachu płaskim, skośnym, ale też oknach dachowych razem z zagrażającymi zdrowiu i życiu soplami, niezależnie od rodzaju obiektów, czy to centrum handlowe, hala sportowa, market. Odśnieżanie osiedli umożliwiając płynniejszy przepływ ruchu drogowego czy pieszego, również nie jest nam obce.

Zapraszamy do współpracy!