Porady

Ozonowanie – pozbądź się bakterii i wirusów

blank

Nieprzyjemny zapach, unoszące się w powietrzu bakterie, alergeny itd. – zwykły odświeżacz do powietrza nie poradzi sobie z takimi przeciwnikami. Co więcej, może paradoksalnie przynieść jeszcze więcej szkód niż korzyści. Do usunięcia takiego rodzaju “niechcianych gości” będzie potrzebna interwencja prawdziwego bohatera, który bardzo dobrze wie jak z nimi postępować. Tylko gdzie takiego bohatera znaleźć? Odpowiedź jest prosta – Akmar.

Na czym polega ozonowanie?

To jeden ze sposobów dezynfekcji, z którą obecnie jesteśmy dość blisko. Aktualne wydarzenia i sytuacja wirusowa zmusza nas do bycia coraz bardziej świadomym różnego rodzaju zagrożeń, jakie czyhają na każdym rogu. Z dezynfekcją pod różnymi postaciami mamy do czynienia już na co dzień. Ozonowanie jest jedną z najbardziej skutecznych i bezpiecznych dla naszego zdrowia opcji pozostania w sferze bezwirusowej. Dlatego właśnie bardzo często stosuje się tę metodę dezynfekcji w budynkach intensywnej użyteczności publicznej (np. żłobki, szkoły, przedszkola, biura), gdzie codziennie przewija się sporo ludzi, ale też coraz częściej w domach i mieszkaniach.

Ozonowanie zdobywa coraz większe zaufanie chociażby ze względu na brak użycia intensywnych środków chemicznych. Jego działanie, jak sama nazwa wskazuje, opiera się bowiem na wykorzystywaniu ozonu, który jest silnym, ale bezpiecznym gazem utleniającym. Jego zapach przypomina ten, który utrzymuje się zaraz po burzy, ale szybko znika z pomieszczenia nie powodując tym samym żadnych nieprzyjemnych reakcji u człowieka. Aby dokonać zabiegu ozonowania w konkretnym miejscu, konieczne będzie znalezienie fachowca, który dzięki swojemu doświadczeniu, wiedzy z zakresu bezpiecznego i efektywnego wykonania takiej pracy oraz niezbędnego, profesjonalnego sprzętu, bez zarzutów zajmie się dezynfekcją. W Olsztynie, jeśli chodzi o dezynfekcję i ozonowanie pomieszczeń, warto zaufać ekipie Akmar, która na swoim koncie ma już wiele zadowolonych klientów.

Szczegóły ozonowania w Olsztynie

Chcąc zgłębić temat ozonowania pojawia się wiele pytań. Nic w tym dziwnego, w końcu chcemy wiedzieć na co się piszemy. Już śpieszymy z odpowiedziami. Na pierwszy ogień idzie podstawowa kwestia – Jak długo trwa zabieg ozonowania? Otóż zależy to oczywiście od wielkości powierzchni, jaka ma być poddana ozonowaniu, ale też ilości użytych maszyn i przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu (im więcej takich przedmiotów, tym dezynfekcja może trwać dłużej). Ponadto, po zakończonym ozonowaniu należy dodatkowo odczekać 1-2 godziny i wywietrzyć pomieszczenie tak, aby ulatniające się stężenie ozonu opadło do całkowicie bezpiecznego poziomu.

Dlaczego warto przeprowadzić dezynfekcję poprzez ozonowanie?

W obecnym czasie myślimy głównie o odkażaniu miejsc publicznych, jednak warto również zadbać o czyste i zdrowe środowisko w naszym domu bądź mieszkaniu. Jest to korzystne z wielu względów. Za pomocą ozonowania pozbywamy się wszelkich drobnoustrojów, które negatywnie wpływają nie tylko na nasz komfort życia, ale przede wszystkim tak ważne zdrowie. W ten sposób walczymy również z wilgocią oraz nieestetycznymi i niebezpiecznymi grzybami, których nie jesteśmy w stanie się całkowicie pozbyć domowymi sposobami.

Zarówno Twoje miejsce pracy, jak i przestrzeń, w której mieszkasz powinny być wolne od wszelkich bakterii, wirusów i grzybów. Ozonowanie to skuteczna, sprawdzona metoda na czyste i zdrowe miejsce, w którym możemy czuć się w pełni bezpiecznie bez obaw biorąc oddech pełną piersią. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia ozonowania Twojej nieruchomości w Olsztynie!