Porady

Praca zmianowa przy sprzątaniu obiektów – na co zwrócić uwagę?

blank

Utrzymanie czystości w firmie to dla większości przedsiębiorców sprawa kluczowa. Posiadając na obiekcie kilku pracowników porządkowych to gwarancja nienagannego porządku w budynku oraz zapewnienia pełnego komfortu zarówno pracownikom, jak i gościom – tudzież klientom. Szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem jest tutaj wynajęcie personelu sprzątającego, który na bieżąco ogarnia obiekt – zmianowo. Dlaczego? I na co warto zwrócić uwagę w tej kwestii? Odpowiedzi jak zawsze znajdziecie poniżej – w treści naszego wpisu blogowego!

Kilku pracowników sprzątających – czy warto?

Zalety stałego grafiku dla personelu sprzątającego tyczą się zarówno pracowników, jak i samego miejsca porządkowania. Takie rozwiązanie to gwarancja sprostaniu wszelkim norm BHP i sposób na poprawę wydajności pracowników, a także kreowanie pozytywnego wizerunku firmy. Nie od dziś wiadomo, że utrzymanie porządku w dużym obiekcie nie jest prostą sprawą – dlatego w godzinach bardziej obleganych warto, aby w danym miejscu pracowała więcej niż jedna sprzątaczka.

Przykładowo, jeśli po godzinie 10:00 w naszym kompleksie najwięcej się dzieje, warto aby personel sprzątający pojawił się w godzinach 6:00-14:00, 9:00-17:00. Wówczas przed i po obiekt będzie profesjonalnie uporządkowany, a i w trakcie najgorętszych godzin nie trzeba będzie się martwić problemem z utrzymaniem czystości.

Personel sprzątający a godziny wykonywania pracy

Co jeszcze warto wiedzieć o godzinach wykonywania pracy pracowników sprzątających? Takie ekipy najczęściej pojawiają się w obiektach „po godzinach”, dlatego warto przed podjęciem decyzji o współpracy z daną firmą dowiedzieć się, jakie godziny pracy wchodzą w grę. Zazwyczaj taka opcja jest w porządku, ale niektóre miejwsca funkcjonują w porach i dniach bardziej nietypowych – wieczorami, w nocy, w święta. W takim wypadku warto skorzystać z usług elastycznej firmy sprzątającej – a taką z całą pewnością jest AKMAR!

Szukając wykonawcy do sprzątania obiektów, warto zwrócić uwagę na wiele kwestii – doświadczenie i wykwalifikowaie personelu, zakres oferowanych usług, a także punktualność oraz godziny pracy sprzątaczy. To właśnie od tych elementów zależy ostateczny stopień utrzymania porządku w danym obiekcie, dlatego przyjrzenie się tym kwestiom bliżej jest niezwykle istotne.

Wielozadaniowa firma AKMAR

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą usług oferowanych przez AKMAR, w których znaleźć można opcję kontraktową (sprzątanie biur, sprzątanie hal produkcyjnych i przemysłowych, sprzątanie placówek usługowo-handlowych, sprzątanie hoteli, utrzymanie terenów zieleni), jak i specjalistyczną (czyszczenie paneli fotowoltaicznych, dezynfekcja, mechaniczne doczyszczanie powierzchni, mycie elewacji, mycie okien, mycie powierzchni szklanych, ozonowanie, polimeryzacja, sprzątanie poremontowe i budowlane, utrzymanie terenów zieleni). Zachęcamy do kontaktu!