Porady

Przedświąteczne porządki – z firmą sprzątającą łatwiejsze!

blank

Święta zawsze wymagają od nas specjalnego przygotowania. Nie mamy tutaj na myśli jedynie gotowania bardziej lub mniej tradycyjnych potraw czy ozdabiania mieszkania – to także czas generalnych porządków w domu. Można tutaj zaoszczędzić sobie zmęczenia, nerwów oraz mnóstwa czasu, a także znaleźć czas na wypoczynek, wykonanie dekoracji czy poszukiwanie prezentów dla najbliższych. W jaki sposób? Oczywiście wynajmując do tego celu profesjonalną firmę sprzątającą, która przedświąteczne porządki wykona za nas!

Świąteczne porządki z firmą sprzątającą

Generalne świąteczne porządki to tradycja, jednak pominięcie jej nie sprawi, że święta staną się mniej magiczne. Warto jednak zadbać chociaż o takie sprzątanie, aby powitać Nowy Rok w czystym i zadbanym mieszkaniu. Pozbycie się kurzu ze wszystkich zakamarków mieszkania oraz miejsc zazwyczaj omijanych, profesjonalnie wyczyścić sprzęt kuchenny oraz innych elementów, o których na co dzień nie myślimy. Tutaj podpowiedzieć nam mogą fachowcy od sprzątania, którzy doskonale się na tym temacie znają i wiedzą, gdzie brud potrafi się ukrywać. Świąteczne porządki z firmą sprzątającą są więc nie tylko wyzwoleniem od trudnych i stresujących obowiązków, ale i sposobem na doprowadzenie swojego domu do pełni czystości!

Profesjonalne przedświąteczne sprzątanie

Przedświąteczne sprzątanie powinno objąć wszystkie pomieszczenia w domu, a najłatwiej rozpocząć je od łazienki, które często jest pomieszczeniem najbardziej wymagających. Często tutaj należy nałożyć pastę czyszczącą na fugi na dłuższy czas oraz zająć się usuwaniem kamienia z armatury oraz innych elementów. Kolejnymi krokami powinny być pokoje mieszkalne – sypialnia i salon, w których warto wyczyścić rolety oraz umyć firanki oraz wykonać bardziej podstawowe porządki – jak wycieranie kurzy, odkurzanie, mycie podłóg. Warto też poodsuwać szafki, kanapę i łóżko i dokładnie wymyć przestrzenie za nimi – wszak robimy to raczej rzadko. Nie można zapomnieć o kuchni, w której o bałagan nietrudno – korzystamy z niej codziennie, gotujemy, zostawiamy brudne naczynia. Właśnie od naczyń warto rozpocząć nasze porządki, a następnie umyć lodówkę, kuchenkę oraz dokładnie sprawdzić część spożywczą – część schowanego jedzenia – i niekiedy zapomnianego – jedzenia mogła stracić swoją ważność. Ostatnim krokiem jest umycie powierzchni użytkowych, zlewu oraz podłogi – wówczas możemy cieszyć się w pełni uporządkowanym mieszkaniem!

Szukasz firmy, która pomoże ci w świątecznych porządkach? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą AKMAR! Działamy na terenie Olsztyna, Ełku i Białegostoku oraz okolicznych miejscowości. W przypadku pytań lub wątpliwości – zachęcamy do kontaktu! Z nami wysprzątasz mieszkanie na glanc!