Porady

Sprzątanie hoteli – jak sprawnie i bezproblemowo utrzymać czystość hotelu

blank

Jedną z pierwszych kwestii poruszanych podczas wystawiania opinii na temat hotelu przez klientów na portalach rezerwacyjnych jest czystość obiektu. To mówi samo za siebie – jest to absolutny priorytet dla samego właściciela, aby utrzymać pozytywne recenzje, za czym idzie ilość zainteresowanych, a więc też dochód. W taki sposób tworzy się tzw. “efekt domina”, który w zależności od jego źródła może pociągnąć za sobą pozytywne, jak i negatywne konsekwencje. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób podejdziemy właśnie między innymi do kwestii czystości w naszym hotelu. Bowiem nawet najmniejsze niedociągnięcie potrafi być bardzo szybko zauważone i wytknięte odbijając się na wizerunku obiektu.

Higiena w hotelarstwie podczas pandemii

W czasie, kiedy hotelarstwo wraz z wieloma innymi branżami przeżywa ciężki okres, a na świecie panuje epidemia koronawirusa, standardy dotyczące porządku i higieny zarówno z punktu widzenia gościa, jak i właściciela hotelu, stają się jeszcze ważniejsze niż zazwyczaj i nabierają zupełnie innego, poważnego wymiaru. To czas, kiedy wyjątkowo blisko przyglądamy się stosowanym procedurom i zasadom związanym z czystością. Ponadto, warto zadbać o kwestię jakościowego sprzątania pokoi i wszelkich części hotelu tak, aby kiedy hotelarstwo zacznie ponownie działać w pełnym wymiarze, zachęcić przyszłych gości o ich bezpieczeństwie podczas pobytu – takie nastawienie z pewnością zaprocentuje.

W związku z obecną sytuacją pandemiczną warto wprowadzić parę zmian w procedurach dotyczących sprzątania pokoi, czyli tak zwanego housekeepingu, obsługi recepcyjnej, działania restauracji czy kuchni. W każdym z tych miejsc poza standardowym czyszczeniem należałoby uwzględnić procedury związane z dezynfekcją, a w tym między innymi: umożliwić wszystkim przebywającym w hotelu swobodny dostęp do środków dezynfekujących, zabezpieczyć środki ochrony osobistej personelu, wprowadzić częstsze kontrole higieny i dezynfekcji pomieszczeń itd. Dobrym krokiem będzie również regularne ozonowanie całego budynku. Więcej informacji o profesjonalnym ozonowaniu pomieszczeń znajdziecie tutaj: Ozonowanie – pozbądź się bakterii i wirusów.

Jak utrzymać idealną czystość hotelu?

Zatrudnienie na stałe osób zajmujących się czystością hotelu może być wymagające. Często takie rozwiązanie okazuje się nieopłacalne, a stworzenie odpowiedniej grupy osób przeszkolonych w danej branży czasochłonne. Wtedy najlepiej wejść we współpracę z firmą profesjonalnie zajmującą się dbaniem o higienę i czystość obiektów, w tym też hoteli. W ten sposób mamy gwarancję niezawodności potwierdzoną wieloletnim doświadczeniem, przeszkoloną kadrą, sprawdzonym sprzętem, środkami wysokiej jakości, ale przede wszystkim wspaniałym efektem po wykonaniu każdego zadania.

Oferta Akmar z zakresu utrzymania czystości w obiektach hotelowych obejmuje:

  • codzienne dbanie o czystość pokoi hotelowych z zachowaniem pełnej dyskrecji
  • utrzymanie czystości terenów przynależnych do hotelu
  • pielęgnacja hotelowych terenów zielonych,
  • okresowe prace konserwacyjne realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem czyszczenia obiektu
  • kontrola i utrzymanie odpowiednich stanów magazynowych środków higienicznych

Propozycja może być rozszerzona o usługi specjalistyczne, które w obecnie trwającym czasie pandemicznym niewątpliwie nabierają wyraźnie większego znaczenia. W tym zakresie oferujemy profesjonalną dezynfekcję i wspomniane wcześniej ozonowanie. Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie całego personelu wraz z gośćmi hotelowymi warto postawić na Akmar.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!