Porady

Tereny zielone po mroźnej zimie – jak przywrócić je do życia?

blank

Końcówka zimy to doskonały czas, aby przyjrzeć się terenom zielonym i zaplanować ich odświeżenie czy odnowę. Niezależnie od tego, czy jest to działka rekreacyjna, ogród przy domu czy tereny wokół firmy, warto poświęcić trochę czasu, aby uporządkować przestrzeń i przygotować ją na nadchodzącą wiosnę. Ale jak to zrobić? Jakie prace wykonać samodzielnie, a które zlecić profesjonalnej firmie? Oto kilka praktycznych porad w tym temacie.

Krok pierwszy: oczyszczanie

Na początku warto dokładnie oczyścić teren z pozostałości po zimie. Liście, gałęzie, gruz, śmieci i inne odpady trzeba zebrać, a teren uporządkować, aby móc go dobrze zagospodarować w kolejnych miesiącach.

Krok drugi: koszenie i przycinanie

Krzewy i rośliny mogą potrzebować świeżego przycięcia po zimie. Zakamarki warto oczyścić z zarośli, aby dać roślinom przestrzeń na wzrost oraz dostęp do światła. Pierwsze koszenie trawy zależne jest od tempa jej wzrostu, a zatem od tego, jak szybko przyjdzie wiosna i podniosą się temperatury. 

Krok trzeci: nawożenie i odżywienie 

Po zimie tereny zielone są w pozbawione składników odżywczych. Odpowiednie nawożenie, spulchnianie i odżywienie gleby pomoże roślinom w szybszym wzroście i odzyskaniu sił.

Krok czwarty: drobne naprawy

Początek wiosny to dobry czas na to, aby zadbać o drobne naprawy, usunięcie starych elementów ogrodzenia czy wyposażenia działki, pomalowanie płotu, odnowienie ścieżek itp. Śnieg, lód, wilgoć i niskie temperatury w ostatnich miesiącach mogły negatywnie wpłynąć na kondycję różnych akcesoriów na działce czy w ogrodzie.

Porządkowanie terenów – profesjonalne usługi

Jeśli nie masz czasu, umiejętności lub narzędzi, aby samodzielnie odświeżyć tereny zielone po zimie, warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Fachowcy z doświadczeniem i wiedzą na temat tego, jak porządkować posesję i dbać o rośliny, mogą wykonać pracę sprawnie i skutecznie. Dysponują profesjonalnymi narzędziami, maszynami i środkami do pielęgnacji terenów zielonych. 

Zlecając firmie zewnętrznej porządkowanie terenów, oszczędzasz swój cenny czas i wysiłek. Istnieje też opcja zawarcia umowy na regularną pielęgnację terenów, co pozwala utrzymać ich doskonały stan przez cały sezon. Część prac możesz oczywiście bez problemu wykonać sam, a zewnętrznej firmie zlecić tylko te, które wymagają np. specjalnego sprzętu. Możesz także całkowicie powierzyć jej to zadanie, a potem cieszyć się pięknymi efektami.

Zapraszamy do współpracy

Porządkowanie i pielęgnacja terenów zielonych po zimie to nie tylko kwestia estetyki, ale także zdrowia roślin oraz komfortu osób, które korzystają z tych przestrzeni. Dlatego warto zadbać o nie w odpowiedni sposób. Skorzystanie z usług profesjonalistów to dobry krok do osiągnięcia doskonałych rezultatów. Wiosna już puka do drzwi, więc skorzystaj z naszej oferty w tym zakresie – zapraszamy do zapoznania się z usługami.