Porady

Alpinistyczne mycie powierzchni szklanych

blank

Mycie okien to zmora wielu osób – jak to zrobić, aby nie było widać żadnych smug? W sieci można znaleźć wiele rad na ten temat, jednak o ile sprawdzą się one w domu, tak przy większych powierzchniach szklanych może pojawić się problem. Mowa tutaj o oszklonych biurowcach i innych budynkach, które choć wyglądają znakomicie, gdy okna stają się brudne tracą na swej prezentacji. Takie obiekty wymagają już profesjonalnego mycia okien, nawet metodą alpinistyczną, bowiem umycie i od wewnątrz jest trudne. W takiej sytuacji należy zgłosić się do specjalistycznej firmy sprzątającej. Mieszkańcy Olsztyna, Ełku, Białegostoku oraz okolicznych miejscowości mogą liczyć w takich przypadkach na AKMAR!

Mycie powierzchni szklanych

W dużych miastach znaleźć można wiele budynków, które charakteryzują się dużą ilością okien, ale nie tylko one wymagają profesjonalnego mycia okien. Takie usługi skierowane wykonywane są także dla budynków mieszkalnych, biurowców i budynków komercyjnych, szklanych elewacji i fasad budynków, a także centrów handlowych i mniejszych sklepów, gdzie systematyczne czyszczenie witryn szklanych jest konieczne. Sama czystość to nie jedyny powód, dla którego warto z takich usług korzystać regularnie. Czyste szkło to także gwarancja odpowiedniego doświetlenia wnętrz, a nawet… utrzymania niejako prestiżu firmy, sklepu czy innej nieruchomości.

Mycie powierzchni szklanych na wysokościach

Mycie okien metodą alpinistyczną to jedyne rozwiązanie w przypadkach dużych oszklonych budynków, w których okna nie otwierają się lub cała elewacja wykonana jest ze szklanych tafli. Nie każdy jest w stanie taką pracę wykonać – w takim przypadku pomoc wyszkolonych pracowników firm sprzątających jest niezbędna. Konieczny jest tutaj również odpowiedni sprzęt, środki czyszczące oraz rozmaite elementy bezpieczeństwa, aby obyło się to bez żadnego wypadku.

Jak wygląda taka praca? Wbrew pozorom, nie jest ona skomplikowana, choć wymaga odpowiednich umiejętności i wiedzy. Doświadczeni pracownicy za sprawą powolnego przemieszczania się w dół, są w stanie dokładnie umyć powierzchnie szklane, nie pozostawiając smug i innych śladów, dzięki czemu wygląda ona nienagannie i może być wizytówką firmy!

Z warunkami atmosferycznymi, kurzem, sadzą i innymi zanieczyszczeniami na powierzchniach szklanych uporać się nie jest łatwo. Na szczęście w Olsztynie, Ełku i Białymstoku właściciele oszklonych nieruchomości mogą liczyć na pomoc niezawodnej firmy sprzątającej AKMAR! Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych usług, w której nie brakuje i innych bardziej lub mniej specjalistycznch ofert porządkowych, a w przypadku pytań – do kontaktu!