Porady

Ozonowanie – kiedy warto sięgnąć po tę usługę?

blank

Ozonowanie to skuteczny sposób dezynfekcji. Wykonuje się je między innymi w celu pozbycia się chorobotwórczych grzybów, które pojawiają się z powodu nadmiernej wilgoci lub nieprzyjemnych zapachów. Nie wymaga ono stosowania szkodliwych dla zdrowia środków chemicznych, dzięki czemu można je stosować także w takich miejscu jak pokoik dziecięcy. Nic więc dziwnego, że chętnie jest wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej, na przykład w szkołach i lokalach gastronomicznych, a nawet w prywatnych domach i mieszkaniach. W Olsztynie, Ełku i Białymstoku usługę ozonowania można zamówić w firmie AKMAR!

Usługa ozonowania – Olsztyn, Ełk, Białystok

Dzięki ozonowaniu można pozbyć się z lokalu bakterii, wirusów i grzybów. Jest to dezynfekcja znacznie skuteczniejsza niż zastosowanie w tym celu chloru, fluoru czy nawet promienia UV. Co więcej, ozonowanie nie niszczy odkażanych powierzchni i nie pozostawia po sobie żadnych nieprzyjemnych zapachów. Samodzielne ozonowanie może być jednak niebezpieczne dla zdrowia, niezbędne jest tutaj posiadanie wiedzy na temat jego używania – choćby odnośnie bezpiecznego dla zdrowia stężenia ozonu. Takimi informacjami dysponuje każda firma sprzątająca, posiadająca w swojej ofercie usługę ozonowania. Na terenie Olsztyna, Ełku i Białegostoku oraz okolicznych miejscowości można liczyć w tym zakresie na AKMAR!

Ozonowanie – kiedy przeprowadzić?

Ozonowanie przeprowadza się w różnych celach. Zazwyczaj wykonuje się je w przypadku odkażania różnych pomieszczeń (np. długo nieużywanych). Najczęściej jest jednak używane przy osuszaniu mieszkania czy też lokalu, aby usunąć szkodliwe grzyby na ścianach. Przeprowadzanie zagrzybienia domowymi sposobami nie zawsze działa, a ozon sobie doskonale z grzybami i innymi drobnoustrojami radzi. Ozonowanie jest także sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z pomieszczeń, również tymi trudnymi do usunięcia – dymu papierosowego, odchodów zwierząt i dłużej zalegających śmieci. Nie można zapomnieć także o tym, że ozon stosuje się w celu odkażania pojazdów komunikacji miejskiej, karetek, a także innych miejsc użyteczności publicznej – szczególnie w dobie szalejącego wirusa!

Ozonowanie – AKMAR

Do ozonowania niezbędny jest specjalistyczny sprzęt oraz nabyta wiedza na temat przeprowadzania tego zabiegu. W Olsztynie, Ełku, Białymstoku i okolicznych miastach takie usługi świadczy firma AKMAR. Z nami pozbędziesz się wszelkich bakterii, wirusów, roztoczy i brzydkich zapachów w błyskawicznym tempie! Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych usług, a w przypadku pytań – zachęcamy do kontaktu!