Porady

Rozwój firmy sprzątającej dzięki doświadczonym pracownikom

blank

Sprzątanie powierzchni komercyjnych i sprzątanie domów to zaledwie zalążek usług świadczonych przez firmy oferujące usługi porządkowe, jednak bez wątpienia są one najczęstsze. Tacy profesjonaliści od sprzątania poradzą sobie z każdym bałaganem, świadcząc zarówno właśnie wspomniane usługi sprzątania dla firm, jak i klientów idealnych, jak i wykonując jednorazowo (lub wielorazowo) większe prace. W tym wpisie skupimy się jednak na tych najpopularniejszych zleceniach, gdyż wiele osób zastanawia się czym różni się sprzątanie biur od sprzątania domów. I właśnie na to zagadnienie odpowiadamy poniżej!

Standardowe porządki w domach i mieszkaniach

Klienci indywidualni zazwyczaj korzystają z tej usługi, gdy mają dużo innych obowiązków i pragną odciążenia chociaż ze sprzątania. To także bardzo dobra pomoc dla osób starszych lub niepełnosprawnych – wszak takie osoby nie radzą sobie ze wszystkim. W kwestii standardowej usługi sprzątania domów można liczyć między innymi na:
czyszczenie podłóg,
– czyszczenie kuchni,
– czyszczenie łazienki,
– mycie okien,
– wycieranie blatów,
– ścieranie kurzy.
Oczywiście, można zawsze indywidualnie rozszerzyć tę ofertę o inne działania – choćby o sprzątanie po przeprowadzce, remoncie czy budowie – w takich trudniejszych porządkach wynajęcie firmy sprzątającej to opcja idealna!

Zwyczajowe porządki w biurach i firmach

Standardowe sprzątanie w powierzchniach komercyjnych nie różni się za bardzo od porządków w domach, choć tutaj dochodzą do gry pomieszczenia większe – biura, magazyny, hale produkcyjne i sklepy. Obejmuje bardzo podobne prace (choć należy tutaj dorzucić także wymianę papieru toaletowego, ręczniczków papierowych i mydła), jednak do ich wykonania niezbędny jest specjalistyczny sprzęt – jak choćby maszyn do mycia podłogi, bo zmycie tak wielkich powierzchni mopem zajęłoby mnóstwo czasu. Niektóre wnętrza posiadają także delikatne sprzęty, do których czyszczenia należy zastosować inne metody czyszczenia niż standardowe. Tutaj zatrudnienie firmy sprzątającej do regularnych porządków to gwarancja pełnego komfortu pracowników i klientów, a co za tym idzie – wizytówka firmy!

Czym się różni sprzątanie komercyjne od sprzątania domów?

Choć obowiązki w kwestii porządkowania domów i firm odrobinę się różnią, tak w gruncie rzeczy to jedno i to samo – wszak mają na celu utrzymanie czystości w danym miejscu. Profesjonalna firma sprzątająca powierzchnie komercyjne, bez trudu poradzi sobie także z wysprzątaniem domu czy mieszkania. Niestety, nie można zrobić takiego porównania pod względem ceny, gdyż każde sprzątanie jest wyceniane indywidualne, a ma na nią wpływ między innymi:
– wybór rodzaju oferty,
– częstotliwość usług,
– metraż pomieszczeń do sprzątnięcia
– czas trwania pracy.
Jeśli szukasz profesjonalnej ekipy sprzątającej z doświadczonymi pracownikami, która stale się rozwija i oferuje konkurencyjne ceny – koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy AKMAR!