Porady

Sprzątanie przed imprezą – o czym pamiętać?

blank

Karnawał to czas zabawy, gdy wiele osób urządza rozmaite imprezy – również we własnym domu lub mieszkaniu. Przygotowuje się wówczas pyszne przekąski, napoje, playlistę z wesołą muzyką, a także rozmaite rozrywki – jak choćby gry planszowe. Każdy bawi się na własny sposób, przyjęcia bywają różne, ale łączy je jedno – przed nimi należy zadbać o porządek. O czym należy pamiętać sprzątając mieszkanie przed imprezą?

Samodzielne sprzątanie przed imprezą

Od czego zacząć sprzątanie przed imprezą? Przede wszystkim od pozbycia się zbędnych śmieci. Zbierając je można przy okazji ogarnąć resztę mieszkania, odkładając porozrzucane rzeczy na swoje miejsca oraz ubrania. Warto także schować zbędne rzeczy, aby uzyskać więcej przestrzeni dla gości i zabawy – i być może karnawałowych ozdób i gadżetów, jeśli tak chcemy nasz lokal przyozdobić. Kolejnym krokiem jest odkurzenie wszystkiego – w ruch to powinny pójść ściereczki z odpowiednimi środkami czyszczącymi oraz odkurzacz.

Nie można w tym wszystkim zapomnieć i o kuchni, w której często przed imprezą robimy największy bałagan. To pomieszczenie powinniśmy zostawić na koniec – oczywiście, z wierzchu posprzątać możemy od razu, ale większe porządki nie mają sensu. Dopiero po przygotowaniu wszystkich przekąsek i ułożeniu ich na stole (lub schowaniu do lodówki) możemy przejść tutaj do ataku – zmywamy naczynia, wycierami blaty, pozbywamy się wszelkich plam i doprowadzamy do ładu podłogę.

Jeśli chodzi o łazienkę – tutaj porządki wyglądają bardziej standardowo. Ścieramy kurze, myjemy sanitaria i lustro, zmywamy podłogę. Należy też pamiętać o przygotowaniu świeżego ręcznika dla gości. Na koniec sprzątania warto też przewietrzyć mieszkanie oraz użyć odświeżacza powietrza o przyjemnym zapachu. Jak widać – takie porządki nie brzmią strasznie. Co jednak jeśli nie mamy na nie czasu? Wówczas warto zadzwonić o pomoc do firmy sprzątającej!

Firma sprzątająca – sprzątanie przed imprezą

Porządki przed imprezą bywają czasochłonne i nie zawsze jesteśmy w stanie sami je wykonać. Nie ma się jednak czym martwić – nawet szybkie sprzątanie przed karnawałową zabawą można zlecić profesjonalnej firmie sprzątającej. W ten sposób zyskujemy nie tylko pewność idealnego porządki, ale i możliwość powitania gości w najlepszym stylu! Na terenie Olsztyna, Ełku, Białegostoku i okolicznych miejscowości takie usługi świadczy AKMAR. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy oraz – w przypadku zainteresowania – do kontaktu!